Wentylacja Mechaniczna – Najważniejsza z Instalacji

Nie zawsze potrzebujemy ciepła [czyt. Pompy Ciepła:)], nie zawsze potrzebujemy wody ale powietrza potrzebujemy w każdej chwili, nawet gdy śpimy:) Dodatkowo, większość czasu w ciągu doby spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych.

Standardowa wentylacja grawitacyjna [kratki w ścianach] działa jedynie przy znaczącej różnicy temperatury/ciśnień pomiędzy tym co we wnętrzu domu a tym co na zewnątrz [najlepiej w temperaturze zewnętrznej poniżej 12°C]. Stąd tak często obserwowane zatykanie kratek zimą bo „wieje”:)

Latem brak wentylacji nam nie przeszkadza bo naturalnie otwieramy okna, ale z czasem zauważamy ciągle obecną parę wodną na szybach okiennych i lustrze w łazience. Widzimy przebarwienia i pleśnie na oknach dachowych oraz odbarwienia grzybiczne na ścianach i sufitach. Grzyby i pleśnie uwielbiają stałą temperaturę, dużą wilgotność i brak ruchu powietrza. I takie warunki gwarantuje im wentylacja grawitacyjna.

Duszności, problemy z wysypianiem, kłopoty z koncentracją, kaszel to także wynik złej jakości powietrza którym oddychamy. Długofalowe przebywanie w takich warunkach to gwarancja chorób układu oddechowego np. chorób XXI wieku czyli astmy i alergii.

I tutaj pojawia się…..Wentylacja mechaniczna, rozwiązanie które gwarantuje świeże, oczyszczone powietrze które cały czas cyrkuluje po domu. Problem bakterii, grzybów i pleśni przestaje istnieć. Filtry w urządzeniu wentylacyjnym zatrzymują nawet zanieczyszczenia smogowe [pyły PM2,5, PM10]

MAMY w domu CZYSTE POWIETRZE.
I na dodatek oszczędzamy:

  • na kosztach ogrzewania,
  • na kosztach budowy domu,
  • chronimy zdrowie Rodziny,
  • zabezpieczamy elementy budowlane i konstrukcyjne budynku.