STEROWANIE OGRZEWANIEM w każdym pomieszczeniu– CZY TO MA SENS?

Jeżeli do tej pory uznawałeś sterowanie ogrzewaniem w każdym pomieszczeniu za przepłacanie i bezsensowne rozwiązanie, to dzisiaj zmienimy Twoje przekonania! Prawda jest bowiem taka, że jest zupełnie odwrotnie – to funkcjonalność, która jest jednorazowym wydatkiem, ale pozwoli Ci zaoszczędzić. Można powiedzieć, że kilka termostatów zamiast jednego lub ewentualnie dwóch (np. jeden na parterze, drugi na piętrze) do sterowania ogrzewaniem to długofalowa inwestycja i to bardzo dobra. Dlaczego? Zapraszamy do czytania!

Wyobraź sobie taką sytuację…

Być może nie musisz nawet jej sobie wyobrażać, bo znasz to z autopsji. Na przykład w Twojej sypialni zawsze jest nieco cieplej niż w pozostałych pomieszczeniach domu i musisz często otwierać tam okno, a w pokoju dziecięcym jest zawsze trochę chłodniej. Choćbyś stawał na głowie, nie da się temu zaradzić, bo masz jeden termostat na cały dom. Łazienka? Zawsze zbyt zimno po wyjściu z kąpieli lub zbyt duszno, bo nie ma w niej okna. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest oczywiście rozmieszczenie pomieszczeń względem kierunków świata. Pokój dziecięcy jest po północnej stronie, a sypialnia po południowej. Kiedy próbujesz dogrzać pokój dziecięcy, to automatycznie w sypialni robi się zbyt ciepło, a w łazience – niemalże sauna.

Sterowanie ogrzewaniem w każdym pomieszczeniu – jest sens!

EkoSfera oferuje ogrzewanie podłogowe, do którego możemy podłączyć kilka termostatów. Działanie takiego sterowania opiera się na odcinaniu dopływu ciepła w wybranym pomieszczeniu – tam, gdzie została osiągnięta ustawiona temperatura. Czyli jeśli w sypialni jest już wystarczająco ciepło, a w pokoju dziecięcym zbyt chłodno, to system będzie dostarczał ciepło tylko do pokoju dziecięcego. To zoptymalizowany system, który pozwala na oszczędzanie, bo kocioł nie będzie pracował przez cały czas na pełnych obrotach. Zmniejszy moc i pobór paliwa dzięki temu, że niektóre pokoje będą “odcięte” po osiągnięciu pożądanej temperatury. Sterowniki do podłogówki, z które oferuje nasz dostawca są w stanie działać nawet na 10 różnych strefach. Postaw na oszczędność paliwa i mocy, a więc i kosztów ogrzewania – skorzystaj z takiego rozwiązania!