Programy dotacyjne w regionie świętokrzyskim 2021

Jeśli jesteś mieszkańcem województwa świętokrzyskiego i interesuje Cię rozwój Twojego gospodarstwa domowego, koniecznie zapoznaj się z programami dotacyjnymi, jakie są dostępne w 2021 roku dla mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Idź w kierunku ekologii i korzystaj z odnawialnych źródeł energii. Są dostępne w zasięgu Twojej ręki, a koszty ich pozyskania mogą być niższe, jeśli skorzystasz z dotacji!

“Czyste Powietrze” w województwie świętokrzyskim

Za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą udzielane dofinansowania na wymianę źródeł ciepła w domu (w szczególności starych pieców na stałe paliwa), termorenowacje, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, podłączenia do sieci ciepłowniczej, instalacje pomp cieplnych oraz na źródła energii odnawialnej. Głównym założeniem programu dotacyjnego “Czyste Powietrze” jest ochrona naszego środowiska przed postępującym zanieczyszczeniem. Dofinansowanie mogą otrzymać właściciele domów jednorodzinnych. Uczestnictwo w programie “Czyste Powietrze” pozwoli Ci zmodernizować Twój dom bez nadszarpnięcia domowego budżetu. Maksymalna kwota dotacji to 53 tysiące złotych.

“Moja Woda” dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego

Kolejnym programem wartym uwagi jest “Moja Woda” – przeznaczony dla właścicieli domów jednorodzinnych (będących osobami fizycznymi). W jego zakres wchodzi udzielenie środków na kilka rodzajów instalacji do zbierania i retencjonowania wód opadowych i roztopowych, które pozwolą odzyskiwać wodę w gospodarstwie domowym poprzez zatrzymanie wyżej wymienionych wód. Maksymalna kwota dofinansowania to 5 tysięcy złotych (ale nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych) natomiast inwestycja musi opiewać na minimum 2 tysiące złotych, a minimalna pojemność zbiornika na wodę musi wynosić 2 metry sześcienne. W zakres programu wchodzi nie tylko sam zakup sprzętu/instalacji, ale też jego dostawa, montaż, budowa i uruchomienie.

“Mój Prąd” 3.0 – kolejny program dotacyjny

W województwie świętokrzyskim naprawdę jest w czym wybierać, jeśli chodzi o programy dotacyjne! “Mój Prąd” w już trzecim zapewnia dofinansowanie na pozyskiwanie prądu ze źródła odnawialnego – chodzi tutaj o instalację paneli fotowoltaicznych. Z tej wspaniałej możliwości skorzystały już tysiące osób, dołącz do nich i Ty! Otrzymasz środki na zakup oraz montaż paneli FV (wraz z mikroinwerterami, okablowaniem, itd. i będziesz mógł cieszyć się darmowym prądem.